top of page

По кое време на деня се приемат хранителните добавки?

  • Снимка на автора: Marina Veleva
    Marina Veleva
  • 7.01
  • време за четене: 2 мин.

Актуализирано: 7.03

Приемът на хранителни добавки може да зависи от конкретния вид добавка, целите на употреба и индивидуалните нужди. По кое време на деня се приемат хранителните добавки? Ето няколко общи насоки:


1. **Мултивитамини**: Често се препоръчва да се приемат с храна, за да се подобри усвояването на мастноразтворимите витамини (A, D, E, K).

След закуска или след обяд Витамин В комплекс.


Витамин В Atomy


2. **Протеинови добавки**: Могат да се приемат преди или след тренировка, в зависимост от целите (строеж на мускули, възстановяване и т.н.).

протеин Атоми

3. ** Калций, магнезий, Лутеин, Омега-3 мастни киселини**: Най-добре е да се приемат след храна.

лютеин Атоми

4. **Витамин D**: Препоръчва се да се приема с мазнина, тъй като е мастноразтворим витамин.


5. **Желязо**: Обикновено се препоръчва да се приема на празен стомах всъчетание с витамин С.

железо Атоми

6. **Пробиотици, Колаген**: Най-добре е да се приемат на празен стомах, за да се увеличи тяхната ефективност.

пробиотик Атоми

Винаги е добре да се консултирате с лекар или диетолог, преди да започнете прием на хранителни добавки, за да получите индивидуални съвети според вашите нужди.


Ако търсете качествени сертифицировани хранителни добавки, запознайте се с продукти на южнокорейска компания Atomy.

Атоми е получила следните сертификати

1. #GMP сертификат на Световната здравна организация: Регламенти, които ръководят производството и управлението на качеството на храни, лекарства и медицински продукти.

2. Сертификация от #FDA на Американската администрация по храните и лекарствата: за гарантиране безопасността на храни, козметика, лекарства, биологични агенти, медицинско оборудване и радиологични продукти, произведени или внесени в страната.

3. #HACCP сертифициране: международно призната система за осигуряване на управление на безопасността на храните, която основно контролира микробиологичните, химическите и физическите опасности в храните.

5. Международно сертифициране на храните #НALAL: храни, лекарства, козметика и добавки, които отговарят на жизнените навици и нуждите на мюсюлманите.

6. #CGMP сертификация: Отнася се за динамични практики за управление на производството на лекарства. Международни стандарти за управление на производството на лекарства. cGMP е GMP стандарт, въведен от Съединените щати, Европа, Япония и други страни, известен също като "Международен GMP стандарт"

7. #ISO сертифициране: Най-голямата международна организация за стандартизация, чиято основна функция е да осигури механизъм за формулиране на международни индустриални стандарти за постигане на консенсус.

8. #ECOCERT EU Organic Certification (накратко ECO) е най-представителният и авторитетен орган за сертифициране на биологично земеделие в Европа.

9. #USDA Органично сертифициране на Министерството на земеделието на САЩ: най-авторитетното органично сертифициране в Съединените щати.

10. Сертификация #NPN Canada: Официалният сертификат, издаден от Health Canada за естествени здравни продукти.

11. Сертифициране #Dermatest: Dermatest® е независим германски дерматологичен институт, който ви дава максималното възможно доверие, когато става дума за продукти за вашата кожа.

За да имате достъп към онлайн магазин Atomy Ви трябва безплатна регистрация или покана от вече регистриран партньор, пишете ми на ЛС да Ви съдействам.

 
 
 

Comments


Пост: Blog2_Post
bottom of page